X Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku. Relacja.

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu przedstawicieli Techmodu na X Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku.

Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku 2021, plakat


11 września tuż po 9.00 załoga Techmodu - Dominika oraz Adam- odmeldowała pełną gotowość do uczestniczenia w niemałej imprezie modelarskiej. Festiwal Modeli Redukcyjnych odbywał się w Łasku już po raz 10 i może poszczycić się sporą frekwencją. Głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Modelarze Redukcyjni Łask. Chcemy z tego miejsca podziękować w szczególności Dariuszowi i Piotrowi, którzy włożyli wszystkie swoje siły w organizację tej imprezy modelarskiej. Warto zaznaczyć, że w Łasku spotkaliśmy nie tylko modelarzy z Polski - podziwialiśmy m.in. prace naszych czeskich sąsiadów.

Do udziału w konkursie zgłosić się mogli modelarze zrzeszeni oraz indywidualni. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: młodzik (młodzież do 12 lat), junior (młodzież między 12 a 18 rokiem życia) oraz senior, czyli wszyscy modelarze pełnoletni. Techmod został sponsorem nagród w konkursie - model Friedrichshaffena w polskich barwach i kalkomanie naszej produkcji zostały wręczone wyróżnionym modelarzom.

Nagrody, Techmod, sponsor, kalkomanie

Poniżej stoisko firmowe - konkursowi (i wystawie) towarzyszyła giełda. Adam dzielnie reprezentował Techmod, nieobecna w kadrze Dominika robiła zdjęcie.


stosiko handlowe Łask Techmod

Liczba kategorii konkursowych robiła wrażenie. Konkurs, a przy nim wystawa modeli, była w pełni otwarta dla zwiedzających. W sali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie miał miejsce Festiwal, można było podziwiać modele statków powietrznych, pojazdów kołowych i gąsienicowych, dioram, jednostek wodnych, popiersi i innych.

wYSTAWA, MODELE, MODELARSTWO REDUKCYJNE, łASK 2021


Modelarstwo Redukcyjne, modele, Festiwal Łask
Big Boy, diorama, Festiwal Modeli Redukcyjnych Łask


Na uwagę zasługuje wspaniała inicjatywa organizatorów Festiwalu w postaci zorganizowania wycieczki na pobliskie lotnisko. Zobaczenie z bliska samolotów i śmigłowców zrobiło na odwiedzających duże wrażenie. Część wycieczkowiczów, w tym reprezentacja Techmodu, mogła obserwować, jak samoloty wzbijają się w powietrze! Poniżej prezentujemy logo 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, gdzie mogliśmy obcować z niesamowitymi maszynami.


32. Baza Lotnictwa Taktycznego logo


Rozstrzygnięcie konkursu modelarskiego miało miejsce w niedzielę 12 września. Modelarze tłumnie przybyli na ogłoszenie wyników, nie brakowało również bliskich samych zainteresowanych. Rozdanie nagród było przyjemne zarówno dla biorących udział, jak i dla sponsorów. Dla tych drugich Stowarzyszenie przygotowało niespodziankę. Poniżej prezentujemy Medal Pamiątkowy, który Techmod otrzymał od Stowarzyszenia Modelarze Redukcyjni Łask. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie.


Pamiątkowy Medal, Techmod, Modelarze Redukcyjni ŁaskWręczenie medalu pamiątkowego Łask 2021
Chwila wręczenia Medalu Pamiątkowego. Hollywoodzki uśmiech mówi sam za siebie. Dziękuję Dariuszowi za wspaniałą fotkę!


Techmod, jako fundator jednej z nagród specjalnych, mógł wyróżnić jednego z modelarzy, którego praca zrobiła na przedstawicielach największe wrażenie. Delegacja nie miała łatwego zadania, ponieważ w Łasku do konkursu zostało zarejestrowanych blisko 1000 modeli! Decyzja musiała jednak paść. Wyróżniony został jeden z młodzików - Mikołaj Owczarczyk. Nagroda zostanie przekazana Mikołajowi, ponieważ nie był obecny osobiście na wystawie. Poniżej pamiątkowe zdjęcie z wręczenia nagrody. Nie zmienia to faktu, że gratulujemy i mamy nadzieję, że na wielu kolejnych konkursach będziemy podziwiać prace wykonane przez Mikołaja! Jeszcze niżej fotka szczęśliwego dwupłatowca - fotograf serdecznie przeprasza za "ambitny" kadr, jednak napis głosi jasno - "NIE DOTYKAĆ!!", a w domyśle również "Nie przesuwać!". :)


Rozdanie nagród Łask

Powyższe zdjęcie zostało zrobione przez Piotra, fotografa Grupy Modelarskiej Nowy Targ. Dziękuję!
Po rozdaniu nagród przyszedł czas pożegnań. Miło było spotkać dobrych znajomych, w tym Grupę Modelarską Nowy Targ. Zajrzyjcie do nich: https://www.gmnt.eu.Za zdjęcie ponownie dziękujemy Piotrowi!


Pięknie dziękujemy Stowarzyszeniu Modelarzy Redukcyjnych Łask za zaproszenie na Festiwal. Tutaj ich strona internetowa: http://www.mrlask.pl/. Atmosfera była wspaniała.


Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć do zobaczenia!


Festiwal Łask, Techmod

W naszym sklepie można kupić modele do sklejania najwyższej jakości oraz papier do druku. Oferujemy również kalkomanie Avro Lancaster, oraz kalkomanie lotnictwo. W naszej ofercie są również modele samolotów naklejki w różnym formacie oraz techmod decals w zestawie. Najbardziej popularne są modele plastikowe skala 1:48 , produkty nasze oferuje również giełda modelarska sosnowiec 2022. Jeżeli chcesz przeprowadzić malowanie i oznakowanie F6F-3 to u nas kupisz niezbędne produkty do tego celu. Aktualnie w promocyjnej cenie dostępny jest polski liberator, w naszej firmie techmod oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.