Strona główna

II Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga 2021

II Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga 2021
26.06.21 – 27.06.21

W ostatni weekend czerwca załoga Techmodu (w składzie: Dominika i Adam) dotarła do Nowego Targu, gdzie w szkole podstawowej nr 11 miał mieć miejsce konkurs modeli redukcyjnych przeprowadzony w ramach II Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego Ciupaga 2021. Podróż przebiegła spokojnie. Zameldowawszy się w malowniczej Klikuszowej, w sobotę od godziny 8.00 rozpoczęliśmy „festiwalowanie”.


II Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga 2021 plakat

Festiwal organizowany jest przez Grupę Modelarską Nowy Targ, jednak zdecydowanie wyróżnić należy dwójkę ludzi pełnych zapału i dobrej energii. Paweł Jethon i Grzegorz Siuta są odpowiedzialni za przeprowadzenie wspaniałej imprezy modelarskiej, gdzie mogliśmy podziwiać 585 modeli statków powietrznych, pojazdów, dioram, figurek oraz innych obiektów z kategorii sci fi. Zdecydowanie było na co popatrzeć! Warto zaznaczyć, że w konkursie wzięli udział modelarze z Polski, Czech, Słowacji i Danii. Poniżej kilka fotek z Festiwalu. Różnorodność zgłoszonych modeli wprost powala!II Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga, wystawa modeli

Pan Paweł zwrócił się do nas z propozycją udziału w Festiwalu. Możliwość pojawienia się na tej imprezie to dla nas duże wyróżnienie. Z chęcią złożyliśmy na ręce Organizatorów zestaw naszych kalkomanii oraz model Friedrichshafena, które miały stanowić nagrody w przeprowadzanym na Festiwalu konkursie modelarskim.Sponsor nagród na Festiwalu Techmod kalkomanie


Ciupaga to przede wszystkim konkurs modelarski. Wspomnianych 585 modeli zostało zgłoszonych do rywalizacji przez 118 modelarzy w 3 kategoriach wiekowych:

  • BACA, czyli Senior – wiek modelarza 18 lat lub więcej
  • Juhas, czyli Junior – wiek 12 – 18 lat
  • Honielnik, czyli Młodzik – wiek do 12 lat.

Modelarze rywalizowali w 25 kategoriach startowych. Warto zwrócić uwagę na Kategorię Specjalną: Nojpiykniyjsy Polowac im. Kpt. Pil. Tadeusza Schiele. Na plakacie II Edycji Ciupagi widnieje Spitfire Vb z osobistym malowaniem „Wielkiej Niedźwiedzicy” pilota kapitana T. Schiele. Jednostka ta to podhalańska lotnicza „cegiełka” w historii II WŚ. Tadeusz Schiele był góralem z Zakopanego, pilotem Polskich Sił Powietrznych w strukturach Royal Air Force. Na cześć kapitana Schiele powstała opisywana kategoria, w której startowały myśliwce z szachownicą. Zerknijcie poniżej na uwiecznione w kadrze modele konkursowe zgłoszone we wspomnianej kategorii.


Festiwal składał się z części konkursowej, tj. wystawy modeli oraz części komercyjnej, gdzie znaleźliśmy miejsce na ulokowanie naszego stanowiska firmowego. Z przyjemnością pokazaliśmy odwiedzającym nasze produkty. Spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem oraz wieloma miłymi słowami kierowanymi pod adresem naszych kalkomanii i modeli. Z tego miejsca raz jeszcze dziękujemy Organizatorom Ciupagi za umożliwienie nam pochwalenia się naszą ofertą. A poniżej uśmiecha się do Was delegacja z Techmodu!Stoisko Techmod producent kalkomanii Festiwal Ciupaga

II Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga 2021 obfitował w nagrody. Sponsorzy, w tym Techmod, podarowali wiele wspaniałych upominków. Liczba konkursowych podarunków pozwoliła na wręczenie 14 Nagród Specjalnych, w tym Grand Prix  Burmistrza Miasta Nowy Targ czy Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Wśród Nagród Specjalnych znalazł się podarowany przez Techmod model samolotu Friedrichshafen FF-33E w barwach polskich. Wspomniany model stanowił nagrodę w kategorii „Najciekawszy statek powietrzny”. Wiele razy przemierzaliśmy teren wystawy celem wyboru tej najciekawszej, naszym zdaniem, jednostki latającej. Wybór zdecydowanie nie był łatwy!
Poniżej pamiątkowa fotografia z rozdania nagród. Techmodowe przedstawicielstwo obok zwycięzcy w Kategorii Specjalnej „Najciekawszy statek powietrzny”. Jeszcze dalej fotka zwycięskiego modelu. Serdecznie gratulujemy Bartłomiejowi, wspaniała robota!


Nagroda specjalna Techmod Najciekawszy statek powietrzny

Raz jeszcze dziękujemy Organizatorom za zaproszenie na Festiwal. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom – przecież bez nich konkurs nie mógłby się odbyć! Przybijamy także piątkę wszystkim Sponsorom.

Ostatnie, pamiątkowe zdjęcie na tle plakatu promującego Festiwal. Od lewej: Grzegorz, Dominika, Paweł i Adam. 

II Festiwal Podhalański Ciupaga 2021 organizatorzy sponsor Techmod

Do zobaczenia (mamy nadzieję) na III edycji Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego Ciupaga!

Sponsorzy II Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga

W naszym sklepie można kupić napisy eksploatacyjne do modeli najwyższej jakości oraz papier do kalkomanii. Oferujemy również kalkomanie Avro Lancaster, oraz kalkomanie lotnictwo. W naszej ofercie są również modele samolotów naklejki w różnym formacie oraz techmod decals w zestawie. Najbardziej popularne są modele plastikowe skala 1:48 , produkty nasze oferuje również giełda modelarska sosnowiec 2022. Jeżeli chcesz przeprowadzić malowanie i oznakowanie F6F-3 to u nas kupisz niezbędne produkty do tego celu. Aktualnie w promocyjnej cenie dostępny jest polski liberator, w naszej firmie techmod oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.