Strona główna

VII Festiwal Kolej w Miniaturze

Dzień dobry, Kolejkomaniacy!

Przynosimy dobre wieści. Już w najbliższy weekend, tj. 18 marca w sobotę i 19 marca w niedzielę odbędzie się wielka interaktywna wystawa kolejowa.

Kolej w miniaturze festiwal 18 marca 19 marca 2023


Zapraszamy wszystkich i każdego z osobna od godziny 10.00. Kolejkować będziemy w sobotę do godziny 18.00, w niedzielę do godziny 17.00.

Miejscem wystawy jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ulicy Jana Kilińskiego 31. Zachęcamy do przyjazdu na wystawę pociągiem. Szkoła mieści się dokładnie po drugiej stronie stacji PKP w Sosnowcu. Wysiadamy z pociągu, przechodzimy na drugą stronę przejściem podziemnym, skręcamy w prawo i jesteśmy przed drzwiami CKZiU. Punktem charakterystycznym jest pomnik-parowóz TY-51, który jest dobrze widoczny z dworca.

Festiwal Kolej w Miniaturze 18-19.03.23


Co będzie można zobaczyć na Festiwalu?

  • Wielkie modułowe makiety linii kolejowych ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami;
  • Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach, do złudzenia odwzorowujące realną kolej;
  • Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata;
  • Makiety ćwiczebne, ruchowe, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg i sterować ruchem kolejowym;
  • Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej;
  • Zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym układanie i zabawy kolejkami, składanie i sklejanie prostych modeli;
  • Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.
symulator kolejkowy Festiwal Kolej w Miniaturze 2023

Wstęp na dużą salę sportową, gdzie ustawione będą wielkie makiety modułowe będzie kosztował 10 zł.
Wstęp wolny na wszystkie atrakcje przysługuje dzieciom do 12 roku życia.
Pozostałe elementy ekspozycji, mniejsze makiety w salach, symulator są bezpłatne dla wszystkich.

Na salę sportową będą prowadziły dwa wejścia. Jedno z nich będzie obsługiwało płatności kartą, będzie można też zapłacić gotówką. Innych form nie przyjmujemy!

Co jeszcze warto powiedzieć?
  • dla zwiedzających będzie dostępna szatnia;
  • zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską. Szkoła dysponuje niewielkim parkingiem dla samochodów osobowych. Przed szkołą, wzdłuż ulicy również można parkować, miejmy jednak na uwadze, że mieszkańcy osiedla również posiadają samochody;
  • od 13.30 do 14.30 będzie przerwa ruchowa, podczas której wyłączone zostaną symulatory a pociągi nie będą poruszać się po wielkiej makiecie. Sama wystawa i pozostałe liczne ekspozycje będą cały czas do dyspozycji;
  • gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w ankiecie. Będziemy z Państwa pomocą wybierać najładniejsze i najbardziej efektowne ekspozycje, makietę i skład pociągu.


ZAPRASZAMY!!!

W naszym sklepie można kupić napisy eksploatacyjne do modeli najwyższej jakości oraz papier do kalkomanii. Oferujemy również kalkomanie Avro Lancaster, oraz kalkomanie lotnictwo. W naszej ofercie są również modele samolotów naklejki w różnym formacie oraz techmod decals w zestawie. Najbardziej popularne są modele plastikowe skala 1:48 , produkty nasze oferuje również giełda modelarska sosnowiec 2022. Jeżeli chcesz przeprowadzić malowanie i oznakowanie F6F-3 to u nas kupisz niezbędne produkty do tego celu. Aktualnie w promocyjnej cenie dostępny jest polski liberator, w naszej firmie techmod oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.